Hakkımızda

Bilge 1074 dil hizmetleri sunumunda uzmanlaşmış bir teknoloji şirketidir. Nitelikli insan kaynağıyla tüm sektörler için önemli dil çiftlerinde kapsamlı dil hizmetleri yanı sıra yapay zeka destekli aracıyla otomatik dil kontrol desteği sunmaktadır. İsmini Türkçenin bilinen en eski sözlüğü Divan-u Lugati’t-Türk’ün yayınlanış tarihi olan 1074'den alan firmamız dil hizmetleri sektöründe on beş yılın verdiği deneyimi teknolojiyle destekleyerek nitelikli çözümler sunmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Bilge 1074 kurumsal, teknik, akademik, resmi ve genel kullanım için geliştirilmiş yeni nesil bir yazım asistanıdır. Yapay zeka, dilbilim ve doğal dil işleme teknolojilerinden yararlanarak Türkçe ve İngilizce için özel olarak geliştirilen Bilge 1074 profesyoneller, akademisyenler ve kurumların daha iyi yazmalarına ve metinler üretmelerine yardımcı olur. Türkçe için özel olarak Türk Dil Kurumu önerileri dikkate alınarak dil bilimciler ve yazılım mühendisleri tarafından geliştirilen Bilge 1074, yapay zeka desteği ile daha nitelikli Türkçe metinlerin dolaşımda olmasını hedeflemektedir.

Müşteri Portföyümüz

Dil hizmetleri sektöründe on beş yıl süresince neredeyse tüm sektörler için çeviri ve dil kontrol hizmeti sunduk. Otomotivden, enerjiye birçok pazar için, akademik metinlerden, sözleşmelere farklı türlerde belgeler için binlerce sayfa çeviri ve dil kontrol hizmetinden gelen deneyimimiz artık Bilge 1074 ile daha güçlü.